• Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müsbet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.
 • Zafer, " ZAFER BENİMDİR" diyebilenindir. Başarı ise, "BAŞARACAĞIM" diye başlayarak sonunda "BAŞARDIM" diyebilenindir.
 • Türk çocuğu atalarını tanıdıkça, daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
 • Yalnız tek bir şeye çok ihtiyacımız vardır: Çalışkan olmak!
 • Hürriyet ve bağımsızlık benim karakterimdir.
 • Türk çocuklarının yüksek kabiliyetine inancım tamdır.
 • Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir.
 • Türk ! Öğün. Çalış. Güven.
 • Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.
 • Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir.
 • Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
 • Büyüklük odur ki kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın.
 • Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin.
 • Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, seni yoldan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen burada direneceksin.
 • Önünde sonsuz engeller yığılacaktır. Kendini büyük değil, küçük, araçsız hiç telakki edecek,
 • kimseden yardim gelmeyeceğine inanarak bu engelleri asacak, ondan sonra sana büyüksün derlerse bunu diyenlere güleceksin.
 • Müspet bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kaabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli, kudretli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık dileğidir.
VELİLERİMİZİN DİKKATİNE...
20/08/2017

ÖZEL GÜRÇAĞ OKULLARI®

ANAOKULU & OKUL ÖNCESİ & İLKOKUL & ORTAOKUL

ANADOLU LİSESİ & FEN LİSESİ

 

Sayın velilerimiz, sevgili öğrencilerimiz.

 

GÜRÇAĞ OKULLARI® ailesi olarak yeni bir eğitim-öğretim yılının ve yepyeni bir başlangıcın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

 

Geçtiğimiz öğretim yılı sonunda mezun ettiğimiz 12. sınıf öğrencilerimizin TYT-AYT (Üniversite Yerleştirme Sınavları) sonucunda, bir üst öğretime yolladığımız 8.sınıf öğrencilerimizin LGS (Liselere Giriş Sınavları) sonucunda aldıkları dereceler (Fen Lisemizde %100, Anadolu Lisemizde %98 ve Ortaokulumuzda %100) ve yerleştikleri öğretim kurumları GÜRÇAĞ OKULLARI® AİLESİ’nin gururu olmuş ve bizlere büyük bir mutluluk yaşatmıştır.

 

Çağdaş öğretim yöntem ve tekniklerini özümsemiş dinamik öğretim kadromuz ve 21. yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verebilecek fiziki donanım ile aydınlık yarınlarımızın sahibi gençleri hayata hazırlamaya aynı kararlılıkla devam ediyoruz.

 

Okulların açılış tarihine kadar olan dönemdeki faaliyetlerle ilgili olarak aşağıdaki programı bilgilerinize sunuyoruz:

 

 2018-2019 eğitim - öğretim Yılı 17 EYLÜL 2018 PAZARTESİ günü başlayacaktır.

 Açılış törenimiz aynı gün, saat 09.00’da okul bahçemizde yapılacaktır. Tüm öğrencilerimiz açılış törenine okul kıyafetleri ile katılacaklardır.

 Derslerin başlangıç saati 09.10, bitiş saati 16.10’dur. (Liselerimizin 11 ve 12.sınıf öğrencileri için çıkış saati 17.10’dur.)

 Okul Öncesi (Ana sınıfı) ve 1. sınıf öğrenci ve velilerimizin sınıf öğretmenleri ile tanışmaları amacıyla 13 EYLÜL 2018 PERŞEMBE günü saat 10.00’da Tanışma Toplantısı yapılacak, sınıf ve şubeleri duyurulacaktır.

 8. sınıf öğrencilerimiz için uygulanacak LGS HAZIRLIK PROGRAMI okulların açılması ile başlayacaktır.

 12. sınıf öğrencilerimizin 13 AĞUSTOS’ta başlayan TYT-AYT HAZIRLIK PROGRAMI devam etmektedir.

 Yabancı Dil Kur Belirleme Sınavımız 18 EYLÜL 2018 SALI günü ortaokul 5. sınıftan itibaren tüm sınıflarda uygulanacaktır.

 Okullarımızın tüm sınıfları için 2018-2019 eğitim-öğretim yılı sene başı VELİ BİLGİLENDİRME ve İLETİŞİM TOPLANTILARI 23 EYLÜL 2018 PAZAR günü yapılacaktır. Toplantı saati ile ilgili bilgilendirme daha sonra yapılacaktır.

 Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimiz için okulların açılması ile başlayacak olan etüt programı 16.15-18.00 saatleri arasında uygulanacaktır. Etüt uygulamasından yararlanmak isteyen ve kayıtlarını yaptırmayan velilerimizin 08 EYLÜL 2018 CUMARTESİ gününe kadar İlkokul Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir. 

 Okul kıyafetleri ve eşofmanlar 28 AĞUSTOS 2018 SALI gününden itibaren PAZAR günleri hariç 09.30-18.00 saatleri arasında okul içerisinde bulunan satış noktasında satışa sunulacaktır. Ayakkabı seçiminde koyu renklerin tercih edilmesi, spor ayakkabılarının yalnızca beden eğitimi dersleri için spor salonunda kullanılması gerekmektedir. 

 Kırtasiye malzemeleri 03 EYLÜL 2018 PAZARTESİ, ders kitapları 10 EYLÜL 2018 PAZARTESİ gününden itibaren PAZAR günleri hariç 09.30-18.00 saatleri arasında okul içerisinde bulunan satış noktalarında satışa sunulacaktır. (Kitapların geliş tarihlerine göre kitap satış tarihi başlangıcında değişiklik olabilir.) 

 Yemek hizmetlerimiz, Okul Yönetiminin denetim ve kontrolünde BİLİNTUR CATERING firması tarafından yürütülmeye devam edecektir. Yemek hizmetlerinin doğru planlanabilmesi açısından bu hizmetten yararlanmak isteyen velilerimizin EN GEÇ 12 EYLÜL 2018 ÇARŞAMBA gününe kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

  Servis hizmetlerimiz, yine Okul Yönetiminin denetim ve kontrolünde REAL TURİZM firması tarafından yürütülecektir. İhtiyacımız olan servis aracı sayısının planlanabilmesi ve güzergâhların doğru oluşturulabilmesi için, servis hizmetinden yararlanmayı düşünen velilerimizin EN GEÇ 08 EYLÜL 2018 CUMARTESİ gününe kadar servis kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Bu tarihe kadar kayıtlarını yaptırmayan velilerimiz, eğer o güzergâha ait araçta boş koltuk mevcutsa kayıt yaptırabilecek, aksi takdirde servis hizmetinden yararlanamayacaktır. ANKARA’da bulunan “C” plakalı araç sayısının azlığı nedeniyle ilk günlerde yaşanabilecek olumsuzlukların ortadan kaldırılmasına ve erken tedbir alınmasına katkıda bulunmanızı önemle rica ediyor ve bu konuda sizlerden anlayış bekliyoruz. Okulun ilk günü olan 17 EYLÜL 2018 Pazartesi sabahı servis hizmeti olmayacağından tüm öğrencilerimizin velilerimiz tarafından okula getirilmesini rica ediyoruz. Aynı gün akşam öğrencilerimiz servislerle evlerine uğurlanacaktır. Öğrencilerimizin 18 EYLÜL 2018 SALI sabahı evlerinden alınma saatleri güzergâhlara göre belirlenerek, sürücüler ve servis görevlileri tarafından öğrencilerimize bildirilecektir. Okullar açıldıktan ve güzergâhlar netleştikten sonra servis hizmetlerinden yararlanan öğrencilerimizin özel durumlardaki günlük servis aracı değişiklik istekleri velilerimiz tarafından yazılı olarak Okul Müdürlüğü’ne bildirilecektir. 

   Okullar açıldıktan sonra, okul saatleri içerisinde velilerimizin yazılı istek formları ve refakatleri olmadıkça öğrencilerimizin bireysel olarak okul dışına çıkmalarına izin verilmemektedir. Evleri okulumuza çok yakın olan ve öğle yemeği için evlerine gitmek isteyen öğrencilerimiz için velileri tarafından bu isteklerini bildirir dilekçelerini 15 EYLÜL 2018 CUMARTESİ gününe kadar okul idaresine teslim etmeleri gerekmektedir. Yazılı başvurusu olmayan öğrencilerimizin okul dışına çıkmalarına izin verilmeyecektir.

 

      Yeni eğitim–öğretim yılının tüm GÜRÇAĞ OKULLARI® AİLESİ’ne sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyoruz. Saygılarımızla…

 

 

                                                                                            OKUL YÖNETİMLERİ

Diğer Duyurular